Social media marketing

Najpopularniejsze media społecznościowe

Jedno nie ulega wątpliwości. Media społecznościowe cieszą się coraz większą popularnością i już na stałe zagościły w naszym codziennym życiu. Ciężko spotkać osobę, która nie posiada profilu w chociaż jednym znanym serwisie. Zdecydowana większość ludzi spędza każdego dnia czas w przynajmniej kilku z nich i jak wskazują statystyki, poświęca na to przynajmniej pół godziny. Czy wiesz, które serwisy społecznościowe cieszą się aktualnie największą popularnością? Jesteś na bieżąco z najnowszymi aplikacjami, które podbijają świat? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem!

Media społecznościowe i ich potęga

Serwisy społecznościowe są od wielu lat wykorzystywane do komunikacji i rozrywki na całym świecie. Według raportu Digital in 2019 aż 3,48 mld ludzi na całym świecie korzysta aktywnie z tego typu platform i aplikacji. Oczywiście najwyższy odsetek osób korzystających z serwisów społecznościowych odnotowywano w dwóch grupach wiekowych: 18-24 oraz 25-34. Najniższy dotyczył osób powyżej 65 roku. Chociaż i tam można zauważyć coraz większe otwarcie na możliwości, jakie oferują takie platformy. Zaskoczeniem może być fakt, że zasadniczo to mężczyźni wykazują większe zainteresowanie mediami społecznościowymi i to w praktycznie każdej kategorii wiekowej!

Top najpopularniejszych serwisów

Facebook

Jest to niekwestionowany lider już od dość długiego czasu. Został stworzony przez Marka Zuckerberga w 2004 roku i od razu podbił serca użytkowników. Z dnia na dzień liczba korzystających z serwisu osób rośnie. Aktualnie jest to ponad 2,4 miliarda, z czego aż 1,6 miliarda zagląda na platformę przynajmniej 1 raz dziennie.

YouTube

Drugie miejsce również pozostaje niezmienne od pewnego czasu. Z serwisu założonego w 2005 roku korzysta aktualnie niemal 1,8 miliarda użytkowników każdego miesiąca.

Instagram

Instagram cieszy się coraz większą popularnością. Liczba użytkowników tego serwisu stale rośnie, w związku z czym z roku na rok aplikacja plasuje się coraz wyżej we wszystkich rankingach. Co ciekawe, również należy do Marka Zuckerberga.

Qzone

Serwis zapewne nieznany wielu mieszkańcom Europy. Jest to chiński serwis społecznościowy, który funkcjonuje od 2005 roku i posiada obecnie około 563 miliony odbiorców.

Weibo

Kolejna platforma pochodząca z Chin, a dokładniej chiński serwis mikroblogowy działający nieprzerwanie od 2009 roku. Obecnie może pochwalić się liczbą 376 milionów użytkowników miesięcznie.

Social media w Polsce

Wiemy już, jak sprawa popularności mediów społecznościowych wygląda na rynku globalnym. Czy Polacy odbiegają od standardów, czy jednak upatrzyli sobie dokładnie te same aplikacje? Z raportu stworzonego przez w 2019 roku wynika, że w Polsce każdego miesiąca z platform społecznościowych korzysta 47% populacji. Co ciekawe, wynik ten jest gorszy od średniej europejskiej, która wynosi 48%. Wśród pięciu najpopularniejszych serwisów wymienia się oczywiście Facebook, YouTube i Instagram. Dodatkowo w czołówce znajduje się TikTok oraz Twitter. Jedno natomiast jest pewne, z roku na rok Polacy coraz chętniej korzystają z nowych aplikacji i serwisów. Zarówno osoby młodsze, jak i starsze spędzają w sieci zdecydowanie więcej czasu niż jeszcze kilka lat temu.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]