Marketing

Nakręć się na reklamę, czyli skuteczny video marketing

Kupujemy oczami, nic więc dziwnego, że video marketing stał się jedną z najbardziej efektywnych form contentu reklamowego. Jak nakręcić skuteczne filmy, które będą miały miliony wyświetleń i przełożą się na realną sprzedaż? Mamy krótki przewodnik o tym, jak robić reklamę.

Dzisiaj video marketing to nie tylko filmiki. Przygotowywane publikacje mogą zawierać linki, adresy sklepów stacjonarnych, a nawet pozyskiwać leady. Do dyspozycji mamy mnóstwo form narracji od poradników poprzez firmy prezentujące firmę, animacje, instrukcje i wiele innych. Ta mnogość dostępnych formatów i coraz bardziej zaawansowana technologia sprawia, że video stało się nieodłącznym elementem skutecznej strategii contentowej.

Liczy się pomysł

Odbiorcy stali się bardziej wymagający, nie wystarczy, więc mieć jakikolwiek format video. Kreacja powinna być ciekawa, nowatorska, a jednocześnie prezentowane w niej treści muszą być w jakiś sposób przydatne dla użytkowników, których chcemy zainteresować. Przed stworzeniem filmu video, warto również określić kanał dystrybucji. Innymi, bowiem zasadami rządzą się filmy publikowane na przykład na Facebooku, a nieco innego rodzaju contentu oczekują aktywni użytkownicy Youtube’a. Pamiętajmy, że w każdym z tych przypadku na zainteresowanie widza mamy zaledwie kilka sekund, więc początek materiału ma kluczowe znaczenie dla skuteczności naszej kampanii video marketingowej.

Od czego zacząć?

Jak w przypadku każdej z dziedzin reklamowych, działania powinniśmy rozpocząć od planu. Strategia rozwoju publikacji video zapewni nam konsekwencję w działaniu oraz możliwość bieżącej analizy efektywności reklam. W naszym harmonogramie publikacji powinniśmy nie tylko uwzględnić ich częstotliwość ,ale również kanały dystrybucji poszczególnych treści oraz formaty, z których będziemy korzystać. Być może warto opracować cykle, którzy zapewnią nam lojalną widownię, która będzie czekała na kolejne odcinki filmów poświęconych określonej tematyce.

Dlaczego warto sięgać po video marketing?

Filmiki są jednym z najbardziej pożądanych form content marketingu. Przede wszystkim ze względu na to, że budzą zaufanie, powodują ciekawość, a jednocześnie budują wiarygodność firmy w oczach użytkowników. Materiały video łączą w sobie też cele biznesowe  z rozrywką, dzięki czemu nasz brand wywołuje pozytywnej konotacje.  Ponadto reklamy video online są znacznie tańsze niż filmy reklamowe emitowane w telewizji, a mogą wygenerować podobne lub nawet znacznie większe zasięgi, jednocześnie dużo precyzyjniej trafiając do naszego grupy docelowej niż przekazy tv.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]