Marketing

Znaczenie opinii w marketingu

W dzisiejszych czasach zasięganie opinii innych osób przed dokonaniem jakiegoś zakupu stało się niemal oczywiste. Jest zupełnie naturalne, że im droższy jest produkt, który kupujemy, tym więcej opinii na jego temat chcemy zasięgnąć.

Opinie wystawiane są na różnorodnych portalach, najczęściej pod artykułami omawiającymi jakąś branżę, w mediach społecznościowych, czy na konkretnych serwisach, dotyczących np. turystyki (TripAdvisor) czy pracodawców (GoWork). Dana firma, której produktów czy usług owe opinie i komentarze dotyczą, nie powinna ich bagatelizować.opinie marketingowe

Bardzo powszechne stało się zwłaszcza wertowanie opinii na temat sprzętu elektronicznego, samochodów czy hoteli. Wolimy upewniać się, czytając niezależne opinie, czy aby na pewno warto wydać określoną sumę pieniędzy. Wbrew pozorom dotyczy to także innych produktów, np. branży spożywczej czy konfekcyjnej. Tak więc, żaden przedsiębiorca nie powinien lekceważyć negatywnych opinii na temat swojej marki.

 

Warto trzymać rękę na pulsie i monitorować na bieżąco sytuację marki w mediach. Oczywiście najważniejsze jest, aby produkty czy usługi oferowane przez markę były wysokiej jakości, zmniejszy to prawdopodobieństwo negatywnych opinii. Licho jednak nie śpi (czytaj: nieuczciwa konkurencja) i często niezasłużone komentarze mogą na długi czas popsuć nam wizerunek.opinie

Może także nastąpić sytuacja, gdy dana marka jest prawie nieobecna w Internecie. Założenie witryny firmowej czy fanpage’a już nie wystarczy. Brak systematycznie uzupełnianych treści powoduje, że dana strona będzie słabo pozycjonowana, a konkurencja będzie triumfować. Nie można sobie pozwolić na negatywne opinie lub całkowity brak opinii.

W obu przypadkach najlepiej będzie skorzystać z usług jednej z profesjonalnych agencji marketingowych. Jeśli wybierzemy jedną z najbardziej doświadczonych, mających dobre portfolio, możemy być pewni, że sytuacja naszej marki ulegnie znacznej poprawie. Będziemy mogli skorzystać z kompleksowej kampanii promocyjnej, wykorzystującej marketing szeptany, który w niedługim czasie spowoduje pojawienie się wielu pozytywnych opinii na temat naszej marki.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]